• Slovenčina (Slovenská republika)
  • English (United Kingdom)


Home Fotografické kurzy Fotografické školenia - 1 deň Fotografická dielňa: Fotografovanie zvierat v ZOO
Fotografická dielňa: Fotografovanie zvierat v ZOO
Fotograficke kurzy pre dospelych - Fotografické školenia - 1 deň

alttermín: dohodou (po prihlásení dostatočného počtu záujemcov). V prípade záujmu sa prosím informujte. (1 deň)
Miesto: ZOO ČR
Cena: 100 Eur (v cene nie je zahrnuté vstupné)
Doprava: vlastná / moznosť riešenia spoločnej dopravy
Kontakt: Lucia Matejovičová,  Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. , 0905127185
Lektor: Tomáš Hulík Vyštudoval Prírodovedeckú fakultu, odbor environmentalistika v Bratislave. Zúčastnil sa na vedeckých, fotografických a filmárskych expedíciách v Taliansku a Tunisku, na ďalekom východe Ruska, na ostrove Sachalin, na Borneu, v Indonézii, Južnej Kórei, Keni či Turecku.

V jeho fotografickej tvorbe sa v prevažnej miere venuje prírode, najmä živočíšnej ríši, ale nie je mu cudzia ani reportážna tvorba (napr. tsunami v Banda Aceh na Sumatre v 2005). Publikoval v prestížnom časopise National Geographic Česko, GEO (SK), Universum (AT), Lidé a Země (CZ) a v mnohých iných časopisoch na Slovensku a v Čechách. Svoju tvorbu prezentoval na 45 autorských a kolektívnych výstavách na Slovensku, Čechách, USA, Poľsku a Srbsku. v roku 2014 získal prvú cenu na Slovak Press Photo v kategórii Životné prostredie, v roku 2011 boli jeho fotografie ocenené bronzovou medailou v kategórii Krajina a Reportáž. Finalista presížnych súťaží Wildlife Photographer of the year a Bird Photographer of the Year.
alt  alt

Propozície:
Fotografovanie zvierat v Zoo je veľmi vďačnou prípravou pre wildlife fotografa alebo jednoducho milovníka zvierat. Aj keď sa na prvý pohľad zdá, že je to jednoduché opak je opravdou. Hoci sa zvieratá pohybujú na obmedzenom území, je veľmi ťažké adekvátne vystihnúť ten správny výraz, pózu, resp. nahliadnuť do ich správania tak, aby výsledná fotografia neevokovala otrávené a unudené zvieratá v ZOO, ale bola atraktívna a pripomínala fotografiu z voľnej prírody. Zameráme sa na portréty a detailnejšie snímanie zvierat. Naučíme sa ako odstániť pletivo, ako fotografovať cez sklo a hlavne sa naučíme trpezlivosti, aby sme získali vytúžený, pokiaľ možno netradičný záber. A verte, že v ZOO sa dajú získať nádherné fotografie.

Program:
Sobota - stretnutie na mieste, teoretická príprava, fotografovanie pod vedením lektora s ohľadom na špecifiká fotografovania zvierat.

Odporúčaná technika:
zrkadlovka alebo kompakt s veľkým rozsahom zoomu
teleobjektív minimálne 200 mm + telekonvertor, 300mm a viac
makro objektív alebo objektív s veľkou sveteľnosťou statív

 

 
Sponzori / O organizácií / Kontakt / SiteMap / Unsubscribe
Sedf.sk