• Slovenčina (Slovenská republika)
  • English (United Kingdom)


Home Fotografické kurzy Víkendové fotokurzy Fotografická dielňa: Príroda Neziderského jazera
Fotografická dielňa: Príroda Neziderského jazera

altTermín: dohodou (po prihlásení dostatočného počtu záujemcov). V prípade záujmu sa prosím informujte.

Cena kurzu: 130 Eur
Cena ubytovania: 1 noc 50-100 eur
Doprava: vlastná / moznosť riešenia spoločnej dopravy
Kontakt: Lucia Matejovičová, Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. , 0905127185
Lektor: Tomáš Hulík Vyštudoval Prírodovedeckú fakultu, odbor environmentalistika v Bratislave. Zúčastnil sa na vedeckých, fotografických a filmárskych expedíciách v Taliansku a Tunisku, na ďalekom východe Ruska, na ostrove Sachalin, na Borneu, v Indonézii, Južnej Kórei, Keni či Turecku.

V jeho fotografickej tvorbe sa v prevažnej miere venuje prírode, najmä živočíšnej ríši, ale nie je mu cudzia ani reportážna tvorba (napr. tsunami v Banda Aceh na Sumatre v 2005). Publikoval v prestížnom časopise National Geographic Česko, GEO (SK), Universum (AT), Lidé a Země (CZ) a v mnohých iných časopisoch na Slovensku a v Čechách. Svoju tvorbu prezentoval na 45 autorských a kolektívnych výstavách na Slovensku, Čechách, USA, Poľsku a Srbsku. v roku 2014 získal prvú cenu na Slovak Press Photo v kategórii Životné prostredie, v roku 2011 boli jeho fotografie ocenené bronzovou medailou v kategórii Krajina a Reportáž. Finalista presížnych súťaží Wildlife Photographer of the year a Bird Photographer of the Year.
alt   altalt

Propozície: 
Národný park Neziderské jazero je jednou z najvýznamnejších lokalít vodného vtáctva v strednej Európe. V roku 2001 bol región Neziderského jazera v okolí najväčšieho stepného jazera v strednej Európe vyhlásený za svetové kultúrne dedičstvo UNESCO. Väčšina z viac ako 300 druhov vtáctva sa tu dá pozorovať ďalekohľadom alebo voľným okom vo voľnej prírode. Uprostred trstinových porastov, soľných jazierok a močarísk má wildlife fotograf vďaka druhovej rozmanitosti jedinečnú možnosť stretnúť aj množstvo vzácnych druhov, ktoré "relatívne ochotne" pózujú pred teleobjektívom fotoaparátu. Fotokurz bude zameraný najmä na fotografovanie vodného vtáctva či sysľov, prácu s teleobjektívom, kompozíciu zvierat v krajine či už s pomocou teleobjektívu alebo širšieho ohniska, správny výber objektívov na fotografovanie a ak podmienky dovolia pozrieme sa aj na nočnú oblohu, ktorá je v určitých častiach Národného parku veľmi kvalitná bez extrémneho svetelného znečistenia a s množstvom hviezd. Dôraz bude postavený aj na jednu z najdôležitejších vecí wildlife fotografa - citlivý prístup k fotografovaným živočíchom, aby nedochádzalo k negatívnym vplyvom a enormnému vyrušovaniu, pretože následne vystresované zvieratá nepôsobia na fotografiách pekne a prirodzene.


Program:

1. deň
Príchod do destinácie piatok večer, teoretická príprava

2. deň
Odchod v skorých ranných hodinách. Fotografovanie pod vedením lektora s dôrazom na špecifiká fotografovania v prírode.

Odporúčaná technika:
zrkadlovka alebo kompakt s veľkým rozsahom zoomu
teleobjektív minimálne 200 mm + telekonvertor, 300mm a viac
širokoúhly alebo základý objektív na krajinu, makro
statív

 
Sponzori / O organizácií / Kontakt / SiteMap / Unsubscribe
Sedf.sk