• Slovenčina (Slovenská republika)
  • English (United Kingdom)


Home Výstavy Stredoeurópsky dom fotografie Nathalie Daoust - Tokio Hotel Story
Nathalie Daoust - Tokio Hotel Story

Posledný projekt Nathalie Daoust, Tokyo Hotel Story, pokračuje jej skúmaním ženskej sexuality a rozvracania rodových stereotypov. Nathalie strávila niekoľko mesiacov v Alpha In, jednom z najväčších sado-masochistických “love hotelov” v Japonsku, kde fotografovala 39 žien v ich privátnych izbách, obklopených špeciálnymi zariadeniami a pomôckami, pričom ženy boli oblečené v uniformách, ktoré napomáhajú definovať ich značku.

V tejto sérii som dokumentovala ženy všetkých vekových kategórií v pozícii dominy. Mojim cieľom je vniesť odlišný pohľad na ženu ako dominantnú osobu, čo sa nezhoduje s imidžom japonského vnímania žien, v ktorom sa ženy stali skôr pasívnymi kráskami.”

Daoust verí, že v rámci konfrontácie hlboko zakorenených stereotypov rodových úloh, stále existujú viaceré výzvy, a to nie iba v Japonsku ale celkovo vo svete. Jej práce jej pomáhajú zachádzať za hranice tabuizovaného a zároveň prezentovať univerzálne ľudské túžby uniknúť realite a vytvoriť fantastické svety, ktoré oscilujú medzi snami, realitou a perverziou.

Kontext a prostredie sú pre Daoust veľmi dôležité a preto vytvorila sériu 26 fotografií prázdnych izieb v 3D formáte. Cieľom je “poskytnúť divákovi pocit, že sa tam nachádza.” Jej vývojové a spracovacie techniky sú rovnako významné. Vo fotografiách nie sú žiadne digitálne zásahy – všetky fotografie sú zachytené na analógovom filme a sú ručne tlačené v tmavej komore, čo jej dovoľuje manipulovať s negatívmi tak aby sa viac priblížila k obrazu, ktorý “cítila a videla” v oku svojej mysle v čase fotografovania.

Výsledkom projektu je séria fotografií, ktoré podčiarkujú autorkinú vášeň pre sureálne a senzuálne, a ktoré vyžarujú svetlo do tmavších tieňov, nie len feminity ale ľudskej sexuality vo všeobecnosti.

 
Sponzori / O organizácií / Kontakt / SiteMap / Unsubscribe
Sedf.sk