• Slovenčina (Slovenská republika)
  • English (United Kingdom)


Home Exhibitions Central European House of Photography Peter Procházka: Marika Gombitová
Peter Procházka: Marika Gombitová
There are no translations available.

7.9.-2.10.2011


Marika Gombitová je popredná slovenská speváčka, skladateľka a držiteľka mnohých ocenení. Pri príležitosti  jej narodenín, narodila sa 12. septembra 1956, ma napadlo pripraviť výstavu dokumentárnych fotografií z obdobia spred tridsiatich rokov, osobnosti, ktorá sa stala žijúcou legendou. Fotografie zachytávajú tak Mariku, ako aj skupinu Modus v období ich najväčšieho úspechu. Zobrazujú zákulisie a spontánnosť koncertných vystúpení.
Výstava obsahuje spolu 40 kusov čiernobielych a farebných fotografií z rokov 1976 – 1980, z  roku 1998 a z krstu DVD Neberte nám princeznú v roku 2001. Fotografie sú v rozmeroch   30 x 60 cm, 30 x 45 cm, 30x 40 cm a 30 x 30 cm.
Fotografie na výstavu som prakticky pripravoval už od roku 1976, hoci vtedy som si to ešte neuvedomoval. Začalo to starostlivým archivovaním negatívov a diapozitívov, výberom, prezeraním a selektovaním vhodných záberov na vystavenie.

Nasledovalo niekoľko stretnutí a konzultácií s kurátorkou Zuzanou Lapitkovou. Keď ale zvážim, že ide o neopakovateľné situácie, že ide o dokument doby, ktorá sa už nezopakuje, že ide aj o atmosféru, ktorá v tej dobe nemala zelenú, že ide o unikátne fotografie, tak tento projekt má pre mňa nevyčísliteľnú hodnotu.

©Peter Procházka


 
Sponzori / About us / Contact / SiteMap / Unsubscribe
Sedf.sk