• Slovenčina (Slovenská republika)
  • English (United Kingdom)


Home Výstavy Stredoeurópsky dom fotografie ANDRIS KOZLOVSKIS – Vo svete socializmu
ANDRIS KOZLOVSKIS – Vo svete socializmu

od 17.4.2012 – 13.5.2012

Otvorenie: 17.4.2012, o 17:00 hod.

Andris Kozlovskis je lotyšský fotograf pochádzajúci a žijúci v hlavnom meste Riga. Vyštudoval fotožurnalistiku vo Fotocentre únie žurnalistov Ruskej federácie a následovne Lotyšskú univerzitu, odbor komunikácie a žurnalizmu.

Má za sebou množstvo samostatných ako aj skupinových výstav po celom svete. Jeho fotografie boli v roku 2004 ocenené 1. miestom na „Press Photo of Russia“.

Výstava Vo svete socializmu bola prezentovaná aj na festivale Noorderlicht v Holandsku.

Krátke vyjadrenie autora k projektu:

Výstava má názov "Vo svete socializmu" a sú to dokumentárne fotografie urobené spôsobom pouličnej fotografie ästreet photography). Tieto fotografie zachytávajú celkom surealistické obrazy, ktorých cieľom je zobraziť udalosti spoločného socialistického správania sa tak, ako ho môžeme pozorovať v modernej Kube a Bielorusku. Sureálny pocit je dosiahnutý najmä použitím infračervenej fotografie. Fotografie ju robené s vlastným prestaveným digitálnym fotoaparátom, ktorý príjma infračervenú radiáciu – neviditeľné svetlo. Výber takejto techniky je metafyzický – s dôrazom na neviditeľnosť často rýchlo miznúcich stôp socializmu, pričom je v rovnakom čase použitý realistický jazyk dokumentárnej fotografie. Andris Kozlovskis používa infračervenú fotografiu, aby poukázal na skrytý význam, pre nevytrénované oko obyčajného diváka, ktorý nebol súčasťou sovietskej minulosti, niekedy neviditeľného, a aby to neviditeľné odkódovale pre tých, ktorí boli súčasťou tejto minulosti.
 
Sponzori / O organizácií / Kontakt / SiteMap / Unsubscribe
Sedf.sk